Dallime mes rishikimeve të "1976 në Shqipëri"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
v
 
 
== Ngjarje ==
* Shtator - Vdiq kryetari i [[Partia Komuniste e Kinës|Partisë Komuniste të Kinës]], [[Mao ZedongCe Duni]], duke çuar përfundimisht në ftohjen e marrëdhënieve me Shqipërinë.
* Dhjetor - Një kushtetutë e re zëvendësoj atë të vitit 1950 dhe e riemëroj Shqipërinë në "''[[Republika Popullore e Shqipërisë|Republika Popullore Socialiste e Shqipërisë]]''".
==Lindje==
93

edits