Meda: Dallime mes rishikimesh

1 byte added ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v Undid edits by 185.179.30.128 (talk) to last version by Superpes15: test edits, please use the sandbox
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Rreshti 1:
{{Pa referenca}}
'''Mehdin Përgjeçaj''' (i lindur më [[15 qershor]] te vitit [[19801979]] në [[Hajvalia|Hajvali te Prishtines]], i njohur ndryshe si '''Meda''', është këngëtar shqiptar dhe rrjedh nga nje familje nga Lumbardhi i Deçanit. Babai i tij Hasan Pergjeçaj ishte nje rapsod i njohur ne vitet 80-te!
 
Ndaj Meda shpesh thote qe muziken e ka tradite familjare pasi ka kenduar i ati,gjyshi dhe stergjyshi i tij dhe nuk eshte rastesisht kengetar por e ka ne gjak!
Rreshti 28:
Megjithese kenget ishin te njohura per publikun perseri albumi pati nje sukses te madh!
 
Ne qershor te vitit 2008 ai do te sillte ndoshta albumin me te mire te karrieres se tij..Albumi :As kafe,as llafe kishte 8-kenge,8 super hite qe u degjuan kudo gjate gjithe asaj vere dhe jo vetem!Ky album theu te gjitha rekordet e shitjeve kudo ne trevat shqiptare nen autorizimin e produksionit emracom!
 
Kenget e ketij albumi ishin 1.Pse,pse?..2.As kafe,as llafe!..3.Perqafome!..4..Kjo eshte jeta!..5.As mire,as keq!..6.Qef,qef..7.Ti je larg..8.Nje minute..!
 
Çdo 1-nje e 3-ta makine kishte cd e Medes me volumin ne fund,ne televizionet muzikore apo ne preferencat e emisioneve muzikore kenget e tij kerkoheshin shume shpesh!
 
Ai ishte aq i kerkuar ne mbremje,evente apo dasma sa kishte me shume fluturime sa vete piloti!
Rreshti 103:
 
2020 - Na na
 
 
==Filmografia==
Anonymous user