Dallime mes rishikimeve të "Industria"

23 bytes removed ,  1 vit më parë
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
** Në organizimin e ri të punës një nocion i ri lind: Organizimi shkencor i punës (OSHP), me dy ide baze: Fordizmi (Ford) dhe Teilorizmi (Taylor) që japin mundësi prodhimin në seri, kronometrash të punës, metode pune në zinxhirë.
 
== Shiko edhe këtëDegët ==
Degët kryesore te industrisindustrisë janë:
industria esht : shuma e aktiviteteve njerzore e cila ka per qellim prodhimin ne seri me sherbim me te mire.
 
1. [[Energjetika]]
Degët kryesore te industris janë:
 
2. [[Metalurgjia]]
1.energjetika
 
== Shih edhe ==
2.metalurgjia
* [[Shkenca]]
 
* [[Prodhimi]]
3.prodhimi dhe perpunimi i metaleve etj.
* [[Mekanika]]
* [[Ekonomia]]
* [[Inxhinieria]]
* [[Agronomia]]
* [[Teknologjia]]
 
== Lidhje të jashtme ==
Anonymous user