Dallime mes rishikimeve të "Evropa Perëndimore"

shtetet ishin gabim
vNo edit summary
(shtetet ishin gabim)
'''Evropa Perëndimore''' është regjioni më i zhvilluar i Evropës. Përbëhet nga gjashtë shtete të Unionit Evropiann dhe Monakos. [[Skeda:Western-Europe-map.png|300px|parapamje|djathtas| Evropa Perëndimore]][[Mbretëria e Bashkuar]], [[Irlanda]], [[Holanda]], [[Belgjika]], [[Luksemburgu]], [[Franca]], [[ Monako ]] dhe [[ Korsika ]].
 
[[Holanda]], [[Belgjika]], [[Luksemburgu]], [[Franca]] dhe Gjermania
 
== Pozita gjeografike ==
Anonymous user