Dallime mes rishikimeve të "Humori"

102 bytes removed ,  9 muaj më parë
→‎Humori: Added links
(U kthye versioni 2122406 i bërë nga 46.99.109.178 (diskutimet))
Etiketa: Undo
(→‎Humori: Added links)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular Android app edit
'''Humori''' ([[Latinishtja|lat.]] humor = lagështi) është [[aftësia]] ose [[cilësia]] e njeriut për të shkaktuar [[Qeshja|të qeshurin]] dhe [[Zbavitja|zbavitjen]] e njerëzve të tjerë nëpërmjet sendeve, ose rrethanave. Humori mund të përkufizohet edhe si gjetja (vërejtja) dhe shprehja e qesharakes në një rrethanë apo send. Humori përfshin një formë zbavitjeje apo komunikimi njerëzor i cili shkakton ndjenja kënaqësie, ose i bën njerëzit të qeshin ose të ndjehen të [[Lumturia|lumtur]].
 
 
'''Ndjenja e humorit''' është aftësia për ta përjetuar humorin, një cilësi që çdo njeri e zotëron, megjithëse shtrirja me të cilën një individ do ta gjejë diçka qesharake mvaret nga një bartës të vetëm dhe ndryshore përkatëse, duke përfshirë, por jo të kufizuar me vendndodhjen, [[Kultura|kulturën]], pjekurinë, nivelin e [[arsimi]]mit dhe përmbajtjen.
'''Qka Ka Shpija KIDS ''' Qka Ka Shpija KIDS është nje humor me tre femije te cilet u ben shume te famshem ne YouTube aty perfshihen 3 aktor Joni,Mali dhe kryepersonazhi Lisi ndiqni ne YouTube qe te qeshni dhe argetoheni [[https://youtube.com/channel/UCGQZVmag4a91nYB7XFQJQCQ]]
 
== Historia e humorit ==