Dallime mes rishikimeve të "Festivali i Filmit në Kanë"

Lidhje të jashtme të shpëtuara: 2 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.8
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 79.106.225.154) dhe riktheu rishikimin 1904044 nga Sadsadas)
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 2 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.8)
 
[[Skeda:Patchwork-Cannes-2.jpg|djathtas|parapamje|Starlet në Kannes]]
'''Festivali i Filmit në Kanë''' është një [http://cannesfilmfestival.vipshow.biz/ Festival filmi] {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20161024091716/http://cannesfilmfestival.vipshow.biz/ |date=24 tetor 2016 }} që mbahet çdo vit në qytetin [[Cannes]], [[Francë]].
 
[http://cannesfilmfestival.vipshow.biz/ Cmimet Fituese Best Actor Albania (Video)] {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20161024091716/http://cannesfilmfestival.vipshow.biz/ |date=24 tetor 2016 }}
 
* [[Dritan Kastrati]]