Dallime mes rishikimeve të "Teqeja e Kaninës"

v
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 2 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0)
| përcaktimi1_lloji = Nën mbrojtje
}}
'''Teqeja e Kaninës''' është një monument i trashëgimisë kulturore në [[Kaninë]], Rrethi i [[Rrethi i Vlorës|Vlorës]], në qarkun e [[Qarku i Vlorës|Vlorës]], [[Shqipëri]] <ref name=#imk#>{{cite book|title=LISTA E MONUMENTEVE: RRETHI I VLORËS|publisher=Instituti i Monumenteve të Kulturës - Ministria e Kulturës|url=http://imk.gov.al/site/wp-content/uploads/2014/08/DRKK-VLORA.pdf|accessdate=15 korrik 2017|ref=imk|language=sq|archiveurl=https://web.archive.org/web/20180705175604/http://imk.gov.al/site/wp-content/uploads/2014/08/DRKK-VLORA.pdf|archivedate=5 korrik 2018|url-status=dead}}</ref>. Ky monument është i llojit "Arkitekture", i miratuar me numër "''Nr.688 Prot''". Ndërtesë një vëllimore me një kat. Ruhen mjaft elementë elemetë dekorativë të fasadës. Qoshllitë janë të punuar me gur karakteristik të skalitur. Salla ndriçohet nga një sistem dritaresh të ngritura në lartësi dhe të zbukuruara me qemer.<ref name="imk-map">{{cito uebin|title=Map - IMK WebGIS|url=http://imk.gov.al/Pages/Default.aspx|website=imk.gov.al|publisher=IMK|accessdate=13 tetor 2016|ref=imk-map|language=sq}}</ref>
 
== Lidhje të jashtme ==
==Referimet==
{{reflist}}
==Lidhje të jashtme==
*[https://web.archive.org/web/20161128185632/http://imk.gov.al/site/?page_id=77 Instituti i Monumenteve të Kulturës]
 
== Referimet ==
<!--Ndërtesë një vëllimore me një kat. Ruhen mjaft elementë elemetë dekorativë të fasadës. Qoshllitë janë të punuar me gur karakteristik të skalitur. Salla ndriçohet nga një sistem dritaresh të ngritura në lartësi dhe të zbukuruara me qemer.<ref name="imk-map">{{cito uebin|title=Map - IMK WebGIS|url=http://imk.gov.al/Pages/Default.aspx|website=imk.gov.al|publisher=IMK|accessdate=13 tetor 2016|ref=imk-map|language=sq}}</ref>-->
{{reflist}}
 
[[Kategoria:Monumente kulturore në Vlorë]]
[[Kategoria:Teqe në Shqipëri]]
 
 
{{Shqipëria-hist-cung}}
225

edits