Ndryshimi mes inspektimeve të "Transmetuesi"

12 bytes added ,  1 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 2 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
 
Transmetuesi si pajisje elektronike do të thotë pajisjet elektronike për emetim, të personave fizik apo juridik, që mundësojnë transmetimin e programit për shfrytëzim publik me radio, televizion, dhe që kanë përgjegjësinë për programet e emetuara të krijuara vet apo të marrura nga një palë tjetër për radio, televizion apo për pajisje të tjera elektronike që i shfrytëzon publiku;<ref name=KK200502L12>LIGJI PËR KOMISIONIN E PAVARUR TË MEDIAVE
DHE TRANSMETIMIN jo po rrejn[http://www.assembly-kosova.org/common/docs/ligjet/2005_02-L15_al.pdf Në amëzën assembly-kosova.org] {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20070929084324/http://www.assembly-kosova.org/common/docs/ligjet/2005_02-L15_al.pdf |date=29 shtator 2007 }}</ref>
 
{{cung}}
 
==Burimi i të dhënave==
<small><references /></small>
Anonymous user