Dallime mes rishikimeve të "Miti"

91 bytes added ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 188.172.108.233) dhe riktheu rishikimin 2006602 nga 80.90.88.10)
Etiketa: Manual revert
No edit summary
Etiketat: Reverted Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Fjala '''mit''' rrjedh nga fjala [[Gjuha greke|greke]] ''mythos'' (μύθος), që do të thotë "tregim".
Mitet janë krijime fantastike gojore, që kalojnë gojë pas gojë dhe shpjegojnë diçka
 
== Përdorimi akademik ==
Anonymous user