Dallime mes rishikimeve të "Belfast, New York"

2 bytes removed ,  11 muaj më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (wikidata interwiki)
v
{{Qytet (SHBA)
|Qyteti = Belfast , New York
|Emri Anglisht =
|Lloji i vëndbanimit = qytet & vend i përcaktuar për statistikë
}}
 
'''Belfast , New York''' është një qytet & vend i përcaktuar për statistikë në qarkun [[Allegany County, New York|Allegany County]] të [[Shtetet Federale të Amerikës|shtetit federal]] [[New York]], [[Shtetet e Bashkuara të Amerikës|SHBA]]. Në Belfast , New York jetojnë 837 banorë (2010)<ref>{{Cite web |url= http://factfinder2.census.gov/bkmk/table/1.0/en/DEC/10_DP/DPDP1/1600000US3605562 |title= 2010 Demographic Profile Data: Belfast CDP, New York |work= Profile of General Population and Housing Characteristics: 2010 |publisher= [[United States Census Bureau]] |accessdate= January 12, 2013}}</ref>, dhe dendësia e popullisë është banor/km<sup>2</sup> (593 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej &nbsp;km<sup>2</sup> (1.412&nbsp;sq mi) dhe lartësi mbidetare prej (1309&nbsp;ft).
== Historia ==
== Gjeografia ==