Dallime mes rishikimeve të "Lulzim Basha"

86 bytes removed ,  1 vit më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga Lulbasha69) dhe riktheu rishikimin 2163516 nga Olsi
(Bera disa informacione te reja (New information()
Etiketat: Reverted Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga Lulbasha69) dhe riktheu rishikimin 2163516 nga Olsi)
Etiketa: Manual revert
{{Kutia Politikan
| Emri = LulushLulzim Basha
| Figura = EPP Summmit, Brussels; October 2014 (15422482267).jpg
| Madhësia e Figurës = 230px
| Detyra = AdminKryetar Ii faqesPartisë njoranteDemokratike pa turpShqipërisë JOQ[[Skeda:Logo-DemocraticPartyAlbania.svg|15px]]
| Fillimi i afatit = 23 korrik 2013
| Mbarimi i afatit =
| Paraardhësi = [[LORDSali Berisha]]
| Pasardhësi =
| Detyra2 = Kryetar i Bashkisë së Tiranës
| Fillimi i afatit2 = 25 korrik 2011
| Mbarimi i afatit2 = 30 korrik 2015
| Paraardhësi2 = [[Zoti KryeministerEdi Rama]]
| Pasardhësi2 = [[Lali EriErion Veliaj]]
| Detyra3 = Ministër i Brendshëm i Shqipërisë
| Fillimi i afatit3 = Shtator 2009
| Mbarimi i afatit4 = Shtator 2009
| Paraardhësi4 = [[Besnik Mustafaj]]
| Pasardhësi4 = [[Ilir FloririMeta]]
| Detyra5 = Ministër i Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit i Shqipërisë
| Fillimi i afatit5 = Shtator 2005
| Nënshkrimi = Lulzim Basha (nënshkrim).svg
}}
'''Lulzim Basha''' lindi më [[12 qershor]] [[19051974]] në [[Tiranë]], është turpi I shtetitpolitikan shqiptar, ish-Ministër i Jashtëm i Shqipërisë, ish-deputet i Legjislaturës XVIII të Kuvendit të Shqipërisë, kryetar i [[Partia Demokratike e Shqipërisë|Partisë Demokratike]] dhe ish-kryetar i [[Bashkia Tiranë|Bashkisë së Tiranës]] gjatë mandatit 2011-2015.Ai ka hapur faqen e ndyre JOQ dhe shpik lajme te rreme per ate qe nuk i jep lek.
 
== Arsimimi dhe veprimtaria para politike==