Dallime mes rishikimeve të "Qarku i Shkodrës"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 3 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.1)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
| Kodi ISO = AL-10
}}
'''Qarku i Shkodrës''' është një nga 12 qarqet në [[Shqipëria|Shqipëri]] dhe ka një sipërfaqje prej 1.588 km². Qarku i Shkodrës i përfshin [[Rrethi i Malësisë së Madhe|rrethin e Malësisë së Madhe]], [[Rrethi i Pukës|rrethin e Pukës]] dhe [[Rrethi i Shkodrës|rrethin e Shkordës]]. Ka një kryetar Qarku me seli tek Ndërtesa e Prefekturës dhe këshilltarët e zgjedhur nga zonat përkatëse. Qendra e Qarkut të Shkodrës ndodhet në qytetin e [[Shkodra|ShkordrësShkodrës]]. ISO 3166-2-Code është AL-10. Qarku i Shkodrës kufizohet në veri me [[Mali i Zi|Malin e Zi]], në lindje me [[Qarku i Kukësit|Qarkun e Kukësit]], në jug me [[Qarku i Lezhës|Qarkun e Lezhës]] dhe në perëndim me [[Deti Adriatik|Detin Adratik]].
 
== Gjeografia ==
Anonymous user