Dallime mes rishikimeve të "Gëzim"

561 bytes added ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
No edit summary
Personat me emrin Gëzim përfshijnë:
 
* [[Gëzim AlpionAjgeraj]] (l. 19621967), sociolog, filozof dhe arsimtarshkrimtar shqiptar
*[[Gëzim Aliu]] (l. 1977), shkrimtar prishtinas
*[[Gëzim Alpion]] (l. 1962), sociolog, filozof dhe arsimtar shqiptar
* [[Gëzim Boçari]] Politikan, mjek dhe shkrimtar shqiptar
*[[Gëzim Çela]], artist shqiptar
* [[Gëzim Dibra]] (1956 – 2011), politikan shqiptar
* [[Gëzim Erebara]] (1929 – 2007), regjisor filmi shqiptar, skenarist, përkthyes dhe kinematografi
* [[Gashi|Gëzim Gashi]] (l. 1990), këngëtar kosovar-suedez
*[[Gëzim Hajdari]] (l. 1957), poet dhe politikan shqiptar
* [[Gëzim Hajdinaga]] (l. 1964), politikan malazezo-shqiptar, ish anëtar i Bashkimit Demokratik të Shqiptarëve
*[[Gëzim Kame]], regjisor dhe aktor shqiptar
* [[Gëzim Kasmi]] (l. 1942), futbollist shqiptar
* [[Gezim Krasniqi|Gëzim KrasniqiKelmendi]] (l. 1990), futbollistdentist dhe politikan kosovarshqiptar
* [[Gezim Krasniqi|Gëzim Krasniqi]] (l. 1990), futbollist shqiptar
*[[Gëzim Kruja]] (l. 1939 - v. 2020), humorist shqiptar
*[[Gëzim Meta]] (l. 1988), aktor dhe piktor shqiptar
*[[Gezim Myshketa]] (l. 1982), bariton shqiptar
* [[Gëzim Nika]], Këngëtar folklorik shqiptar
*[[Gëzim Rudi]] (l. 1961), aktor shqiptar
* [[Gëzim Tafa]], Botues shqiptar
*[[Gëzim Uruçi]] (l. 1949 - v. 2012), speleolog shkodran
 
== Referencat ==