Dallime mes rishikimeve të "Frailes"

14 bytes removed ,  1 vit më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (wikidata interwiki)
vNo edit summary
{{Qytet (Spanja)
|Qyteti = Frailes, Spain
|Emri Spanjisht =
|Lloji i vëndbanimit = [[Komunat e Spanjës|Komunë]]
}}
 
'''Frailes, Spain''' është një [[Komunat e Spanjës|komunë]] në [[Spanja|Spanjë]], e vendosur në qarkun [[Qarku Sierra Sur|Sierra Sur]], të provincës [[Provinca Jaén (Spanjë)|Jaén]], në [[Andalusia]]. Frailes, Spain ka 1681 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 41,37&nbsp;km<sup>2</sup>.
 
== Referimet ==