Meda: Dallime mes rishikimesh

10 bytes removed ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Rreshti 2:
'''Mehdin Përgjeçaj''' (i lindur më [[15 qershor]] te vitit [[1979]] në [[Hajvalia|Hajvali te Prishtines]], i njohur ndryshe si '''Meda''', është këngëtar shqiptar dhe rrjedh nga nje familje nga Lumbardhi i Deçanit. Babai i tij Hasan Pergjeçaj ishte nje rapsod i njohur ne vitet 80-te!
 
Ndaj Meda shpesh thote qe muziken e ka tradite familjare pasi ka kenduar i ati,gjyshi dhe stergjyshigjyshi i tij dhe nuk eshte rastesisht kengetar por e ka ne gjak!
 
Meda hapat e pare te muzikes i nisi qe ne moshen 7-vjecare,kenga e tij e pare ishte Oj Prishtine vendlindja ime te cilen Meda e kendoi kur ishte pjese e grupit te shoqerise artistike Hajvalia ne Prishtine!
Rreshti 102:
2019 - A jena?
 
2020 - Na ,na!
 
==Filmografia==
Anonymous user