Dallime mes rishikimeve të "Modernizimi"

1.212 bytes removed ,  6 muaj më parë
Faqja u zëvendësua me '{{grise|Vandalizëm}} {{Pp}} {{joref}} {{shkronja}}'
(Faqe e re: Modernizimi ka ndodhur shume shpjet ne Shqiperi por edhe ne vende te tjera te botes. Teknologjia ka perparuar shume dhe shume njerez kete perparesi e kane quajtur MODERNIZIM. Modernizi...)
 
(Faqja u zëvendësua me '{{grise|Vandalizëm}} {{Pp}} {{joref}} {{shkronja}}')
Etiketa: Zëvendësuar
{{grise|Vandalizëm}}
Modernizimi ka ndodhur shume shpjet ne Shqiperi por edhe ne vende te tjera te botes. Teknologjia ka perparuar shume dhe shume njerez kete perparesi e kane quajtur MODERNIZIM. Modernizimi eshte kjo qe po ndodh dhe po vazhdon te ndodhe me ne. Po ndodh me te gjithe boten. Gjithcka ne bote ka perparuar shume shpejt. Sot te gjithe kemi celulare. Ne marrim shume info te ndryshme per boten. Modernizimi i ka bere njerezit si te marre. Ata shikojne dike dhe te gjithe fillojne qe te bejne si ai/ajo. JOO, STOP. Ne shikojme nje aksident qe ka ndodhur, dhe ne menjehere fillojme ta filmojme ne vend qe ne te shkojme te ndihmojme personat e plagosur. Dhe kur ndosh nje bullizem ne duhet ta ndalojme ate dhe jo ta filmojme per ta nxjerrur ne rrjete sociale. Viktimat e bullizmit ndihen shume te vetmuar saqe disa kane shkuar deri ne vetevrasje. Pra, mos u modernizo shume. Tani eshte bere mode qe te filmojne qofte dicka e keqe, qofte dicka e mire. Joooo... Thuajuni jooooo celulareve. Kete modernizim te keq ne duhet ta ndalojme menjehere pasi shume njerez kane vrare dhe veten. Ti dhe cdokush tejter mund te ndihmoje ne krijimin e nje Mode te re, pra te nje modernizimi te ri. Ti dhe une mund te krijojme nje modernizim te ri dhe me te mire se sa eshte ky sot. KUJDES!!!
{{Pp}}
{{joref}}
{{shkronja}}