Dallime mes rishikimeve të "Truri"

1 byte added ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 178.175.97.126) dhe riktheu rishikimin 2073313 nga Leeturtle)
No edit summary
 
== A e dini se...! ==
Truri juaj ndalet se rrituri ne moshën 15-vjeçare ! Por te mesuarit nuk ndalet kurre ! Qelizat nervore te trurit tuaj gjate gjithe jetes formojne lidhje te reja. Truri juaj shfrytëzon shume fuqi (energji) sa edhe një poqpoç elektrik i fuqise 10 watt.pesha e trurit te femijes se posalindur eshte 400gram kurse te njeriu i rritur truri peshon 1400gram ,ku prej tyre 1200 i perkasin trurit te madh.
 
Truri i njeriut ka kater lobe. Ato janë:
Anonymous user