Dallime mes rishikimeve të "Bullizmi"

6 bytes added ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
vNo edit summary
No edit summary
Etiketat: Reverted Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
'''Bullizmi''' është një dhunë psikologjike ose fizike e ushtruar vazhdimisht nga një grup individësh kundrejt një individi tjetër .
"Dhuna në mjediset e shkollës (në të gjitha format e saj) është një shkelje e të drejtave të fëmijëve dhe adoleshentëve për arsim, shëndet dhe mirëqenie. Asnjë shtet nuk mund të arrijë një edukim cilësore gjithëpërfshirës dhe të barabartë, nëse nxënësit përjetojnë dhunë apo bullizëm në shkollë" - shkruhet në raportin “Pas shifrave: Fund dhunës në shkolla dhe bullizmit” që ka publikuar UNESCO në janar 2019 . Po a?
 
==Përhapja==
Anonymous user