Dallime mes rishikimeve të "Energjia"

4 bytes added ,  7 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari Reverted
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari Reverted
[[Puna]] dhe [[ngrohtësia]] kanë të njëjtën njësi energjie, por janë koncepte fizike krejtësisht të ndryshme.Edhe njesia e punes [A] eshte xhauli [J].
 
Energjia ndodhet në çdo sistem mekanik të veçuar.lkabs ok
 
== Format e energjisë ==
Anonymous user