Ndryshimi mes inspektimeve të "Gjergj Lala"

2 bytes removed ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: Gjergj Lala është aktor e regjizor i njohur shqiptar.Ka luajtur shumë role në teatër dhe kinematografi.Më i përmenduri është roli i Mihal Gramenos në filmin shqiptar " Liri o v...)
 
Gjergj Lala është aktor e regjizor i njohur shqiptar.Ka luajtur shumë role në teatër dhe kinematografi.Më i përmenduri është roli i Mihal Gramenos në filmin shqiptar " Liri o vdekje".Ka vite që jeton në Itali ku është aktivizuar në filma e telefilma të ndryshëm.
Ka vite që jeton në Itali ku është aktivizuar në filma e telefilma të ndryshëm.