Dallime mes rishikimeve të "Eglantina Gjermeni"

No change in size ,  3 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
Në vitin 2011, Gjermeni zgjidhet si Anëtare Kryesie e Partisë Socialiste të Shqipërisë. Gjatë mandatit të saj të parë si deputete, ka qënë anëtare e Komisionit të Shëndetit dhe Çështjeve Sociale.
 
Për dhjetë vite me radhë ka drejtuar Qendrën “Aleanca Gjinore për Zhvillim”<ref>{{Cite web |url=http://www.kryeministria.al/al/qeveria/ministrat/gjermeni-eglantina |title=Kopje e arkivuar |accessdate=13 mars 2016|language=enal|language=enal|archiveurl=https://web.archive.org/web/20160313150209/http://www.kryeministria.al/al/qeveria/ministrat/gjermeni-eglantina |archivedate=13 mars 2016 |url-status=dead }}</ref>. Gjermeni është autore e shumë botimeve dhe publikimeve në këtë fushë brenda dhe jashtë vendit.{{cn}}
 
{{cn|Përgjatë karrierës së saj, znj. Gjermeni ka marrë pjesë dhe është kualifikuar në një sërë trajnimesh brenda dhe jashtë vendit në tematika si: Barazia Gjinore, Menaxhim Projektesh, Lidership, Gratë në Politike. Çështjet Sociale, të organizuara nga institute prestigjoze ndërkombëtare si: Qëndra e Trajnimit ILO në Torino, Qëndra e Trajnimit për Zhvillimet Gjinore në Holandë, Grand Valley State University në SHBA, Central European University në Hungari, Fondacioni Soros,etj.}}
33

edits