Dallime mes rishikimeve të "Delina Fico"

48 bytes added ,  2 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Përpunim pamor Manual revert
 
[[Skeda:Delina Fico.png|parapamje|Delina Fico]]
Delina është një aktiviste me përvojë e shoqërisë civile, me ekspertizë në avokim, çështje gjinore, zhvillimin e kapaciteteve institucionale dhe individuale, zhvillimin strategjik, arsimin publik dhe mbledhjen e fondeve. Në pesëmbëdhjetë vitet e fundit ajo ka punuar gjerësisht me OJQ lokale, rajonale dhe ndërkombëtare, kompani, institucione akademike dhe agjenci ndërqeveritare në Ballkan, Evropën Qendrore dhe Lindore dhe SH.B.A., duke përfshirë Chemonics International, World Learning for International Development, East West Management Institute, UNIFEM, Fondi i Veprimit Urgjent për të Drejtat e Njeriut të Grave, Instituti i Shoqërisë së Hapur dhe Shkolla e Re për Kërkime Sociale.<ref>{{Cite web|title=DELINA FICO|url=https://www.gadc.org.al/d/20/delina-fico|access-date=2021-03-27|website=www.gadc.org.al|language=sq}}</ref>
 
33

edits