Ndryshimi mes inspektimeve të "Gjergj Lala"

60 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
'''Gjergj Lala''' është një aktor edhe regjizorregjisor i njohur shqiptar. Ka luajtur shumë role në teatër dhe kinematografi. Më i përmenduri është roli i [[Mihal GramenosGrameno]]s në filmin shqiptar " [[Liri oa vdekje]]". Ka vite që jeton në [[Itali]] ku është aktivizuar në filma e telefilma të ndryshëm.
 
[[category:Aktorë shqiptarë]]