Dallime mes rishikimeve të "Malinati"

3 bytes added ,  3 muaj më parë
→‎Gjeografia: Rregullova gabime dretshkrimore.
(→‎Gjeografia: Rregullova gabime dretshkrimore.)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
 
== Gjeografia ==
Fshati Malinat shtrietshtriget ne jug te qytetit te Beratit.I rrethuar me kodra te buta ne veri,jug,e perndim , dalje te uijraveujerave ne kraunkrahun lindor drejt limit Osum.Fshati perbeht nga 4 lagje te vendosura lojo shume larg nga njera tjetera.faunaFauna dhe flora Jane shume te larmishme . FilloneFillon me pyje te perbera nga shkurret ku dominojne mareja, shqopa e mreti e vazhdon me pyjet e larta si ilqailqja e pisha, kjo e fundit e mbjell dekada me pare.Ne keto pyje rriten shumellojshmeri zoqeshzogjsh e disa gjitar si lepuri ,dhelpra e kohet e fundit ujku e derri I eger.
 
== Demografia ==
Anonymous user