Dallime mes rishikimeve të "Jahi Jahiu"

53 bytes added ,  2 muaj më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari Advanced mobile edit
v
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
}}
 
'''Jahi Jahiu''' lindi në fshatin [[Sllubica|Sllubicë]] të komunës së [[Gjilani]]t, më [[1959]], shkollimin fillor dhe të mesëm i kreu në Gjilan, ndërsa Fakultetin e Arteve - [[Dramaturgjia]], [[Universiteti i Beogradit]].Jahiu është njëri nga pesë dramaturgët e parë shqiptar.<ref> Nje qasje ne teater ,bot.”Rrjedha" 2004</ref>Jahi jahiu jeton në gjilan dhe është gjall akoma
{{Cn }}