Dallime mes rishikimeve të "Justin Martiri"

322 bytes added ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
* {{en}} [https://web.archive.org/web/20050628080451/http://www.ccel.org/fathers/ANF-01/just/justap1index.html Apologjia e Parë]. Libraria eterore e klasikëve të krishterë.
* {{en}} [https://web.archive.org/web/20050323233351/http://ccel.org/fathers/ANF-01/just/justap2index.html Apologjia e Dytë]. Libraria eterore e klasikëve të krishterë.
* {{gr, fr}} [https://www.academia.edu/7280008/JUSTIN_MARTYR_Dialogue_avec_Tryphon_Dialogue_with_Trypho_%C3%A9dition_critique_VOLUME_I_Introduction_Texte_grec_Traduction_Coll_Paradosis_%C3%A9ditions_universitaires_de_Fribourg_Suisse_no_47_1_2003_563_pages ''Dialog me hebreun Trifon, botim kritik nga Philippe Bobichon'']
* {{en}} [https://web.archive.org/web/20050718081044/http://www.ccel.org/fathers/ANF-01/just/justintrypho.html Dialog me hebreun Trifon]. Libraria eterore e klasikëve të krishterë.
* {{en}} [http://ocafs.oca.org/FeastSaintsViewer.asp?SID=4&ID=1&FSID=101570 Justini filozof dëshmor dhe ata me të në Romë]. Kisha ortodokse në Amerikë.
Anonymous user