Dallime mes rishikimeve të "Ciro Immobile"

180 bytes added ,  1 vit më parë
Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.8
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 2 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.8)
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.8)
===Sevilla===
[[Skeda:2015 UEFA Super Cup - Ciro Immobile (2).jpg|parapamje|majtas|Immobile me Seviljen në gusht 2015, para nisjes së ndeshjes së UEFA Super Kupës.]]
Më 12 korrik 2015, Immobile u huazua për një sezon në [[La Liga]] te [[Sevilla FC|Sevilja]] pas vetëm një sezoni me Dortmundin në Gjermani.<ref>{{cite web|url=https://demo.telesport.al/zyrtare-immobile-huazohet-te-sevilla|title=Zyrtare / Immobile huazohet te Sevilla|publisher=Telesport.al|language=sq|author=Ergi Lubani|date=12 korrik 2015|accessdate=9 qershor 2020|archive-date=9 qershor 2020|archive-url=https://web.archive.org/web/20200609154427/https://demo.telesport.al/zyrtare-immobile-huazohet-te-sevilla|url-status=dead}}</ref> Klubi spanjoll gjithashtu kishte të drejtën e blerjes në përfundim të sezonit. Më 31 korrik, duke luajtur në një ndeshje miqësore kundër [[Watford F.C.|Watfordit]] në [[Vicarage Road]], Immobile u nxorr nga fusha me barrelë duke pasur një maskë oksigjeni dhe një mbajtës qafe pas një përplasje të rëndë me një lojtar kundërshtar.<ref>{{cite web|url=https://lapsi.al/2015/07/31/demtim-i-rende-per-ciro-immobile-dergohet-urgjent-ne-spital-foto/|title=Dëmtim i rëndë për Ciro Immobile, dërgohet urgjent në spital (foto)|publisher=Lapsi.al|language=sq|date=31 korrik 2015|accessdate=9 qershor 2020}}</ref> Ai u dërgua menjëherë në spital për të kryer teste.<ref>{{cite web|url=http://sport.albeu.com/sport/immobile-demtohet-rende-perfundon-ne-spital/208117/|title=Immobile dëmtohet rëndë, përfundon në spital|website=Sport.albeu.com|language=sq|date=1 gusht 2015|accessdate=9 qershor 2020|archive-date=9 qershor 2020|archive-url=https://web.archive.org/web/20200609155154/http://sport.albeu.com/sport/immobile-demtohet-rende-perfundon-ne-spital/208117/|url-status=dead}}</ref> Më vonë u përcaktua se ai kishte dëmtuar septumin e tij hundor, i cili dukej si një dëmtim i madh, por doli të ishte një dëntim i vogël.<ref>{{cite web|url=https://sport.cna.al/2015/08/01/frike-per-immobile-u-perplas-dhunshem-ne-miqesore/|title=Frikë për Immobile, u përplas dhunshëm në miqësore|publisher=City News Albania|language=sq|date=1 gusht 2015|accessdate=9 qershor 2020|archive-date=25 gusht 2020|archive-url=https://web.archive.org/web/20200825175427/https://sport.cna.al/2015/08/01/frike-per-immobile-u-perplas-dhunshem-ne-miqesore/|url-status=dead}}</ref>
 
Immobile u rikthye nga ky dëmtim dhe bëri debutimin e tij zyrtar me ekipin më 11 gusht në ndeshjen e [[UEFA Super Kupa 2015|UEFA Super Kupës]] kundër [[FC Barcelona|Barcelonës]], duke zëvëndësuar sulmuesin francez [[Kevin Gameiro]] në minutën e 80të. Ai asistoi golin e barazimit të përkohëshëm të shënuar [[Yevhen Konoplyanka]] që e dërgoi ndeshjen në kohën shtesë, ku Sevilja u mposht me rezultatin 5–4.<ref>{{cite web|url=http://top-channel.tv/2015/08/11/barcelona-fiton-superkupen-e-europes-mposht-sevillan-5-4/|title=Barcelona fiton Superkupën e Europës. Mposht Sevillan 5-4|publisher=Top-Channel.tv|language=sq|date=11 gusht 2015|accessdate=9 qershor 2020}}</ref>