Dallime mes rishikimeve të "Love Hina"

No change in size ,  15 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
[[Figura:LoveHina_kapaku_1.jpg|thumb|250px200px|Kapaku i mangës ''Love Hina'', Volumi 1, publikuar nga ''TOKYOPOP''.]]
 
'''Love Hina''' (ラブ ひな, Rabu Hina) është një serial [[manga]] dhe [[anime]] japoneze e shkruajtur dhe ideuar nga Ken Akamatsu. Ndërkohë që manga ka gjithësej 14 volume, filmi anime përfshin 25 epizode të larmishme. Anime gjithashtu plotësohet nga dy filma të tipit OVA nën titullin ''Love Hina Again''. Në këto dy filma OVA një nga seritë tregon dhe trajton ngjarjet e personazhëve të anime gjatë krishtlindjeve dhe pushimeve verore.
4.659

edits