Dallime mes rishikimeve të "Love Hina"

339 bytes added ,  15 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
Historia ka në qendër të sajë personazhin kryesor Keintaron. Në manga dhe anime ngjarjet e fatëkeqit Keitaro, prezantohen bukur përpara publikut dhe kryesisht kanë në qendër përpjekjet e tij për të “mbijetuar” si kujdestarë i një konvikti vajzash. Gjatë qëndrimit të tij në apartamentet Hinata, ai përjeton një histori dashurie deri diku komike me një nga vajzat e konviktit që ai e kishte pas njohur edhe që në fëmijëri. Midis përpjekjeve të Kentaros për të fituar të drejtën e studimit në Universitetin e Tokjos dhe në tentativën heroike për të fituar zemrën e Naru-Chan, seriali manga dhe anime merr një pamje komike dhe dëfryese.
 
==Lidhje të jashtme ==
 
*[http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=168 Për serialin manga dhe anime Love Hina në A.N.N]
*[http://newgrounds.com/portal/view/298600 Animim i dramës Love Hina CD-1]
*[http://mangarealm.com/page.php?id=46 Kronologjia e Love Hina (mund të përmbajë zbulime dhe revelacione të serialit)]
 
[[Category:Anime]]
4.659

edits