Dallime mes rishikimeve të "Samir Gervalla"

527 bytes added ,  2 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: thumb|right|250px|Samir Gervalla '''Samir Gervalla''' është personazh mediatik, biznesmen dhe aktor i herëpashershëm. Ai është pronari i diskotekës E...)
 
[[File:Samir Gervalla.jpg|thumb|right|250px|Samir Gervalla]]
'''Samir Gervalla''' është personazh mediatik, biznesmen dhe aktor i herëpashershëm. Ai është pronari i diskotekës Enjoy në [[Shtutgarti|Shtutgart]], ku kanë performuar shumë artistë të njohur shqiptarë, si [[Noizy]] dhe [[Dhurata Dora]]. Ai gjithashtu ka aktruar në filmin shqiptar ''Zori''.
 
==Karriera==
Samir Gërvalla është figurë e njohur në industrinë e muzikës në Kosovë, i cili menaxhon dhe ka lidhje të ngushta me artistët dhe muzikantët kosovarë si [[Era Istrefi]], [[Ledri Vula]], [[Lumi B]], [[Noizy]], dhe me futbollistin profesionist shqiptaro-zviceran [[Granit Xhaka]], ndër të tjerë. Ai është pronari i diskotekës Enjoy në [[Shtutgarti|Shtutgart]], ku kanë performuar shumë artistë të njohur shqiptarë si [[Noizy]], [[Dhurata Dora]], [[Tayna]], [[Capital T]] dhe [[Ledri Vula]].