Dallime mes rishikimeve të "Samir Gervalla"

129 bytes added ,  1 muaj më parë
 
==Karriera==
Samir GërvallaGervalla është figurë e njohur në industrinë e muzikës në Kosovë, i cili menaxhon dhe ka lidhje të ngushta me artistët dhe muzikantët kosovarë si [[Era Istrefi]], [[Ledri Vula]], [[Lumi B]], [[Noizy]], dhe me futbollistin profesionist shqiptaro-zviceran [[Granit Xhaka]], ndër të tjerë. Ai është pronari i diskotekës Enjoy në [[Shtutgarti|Shtutgart]], ku kanë performuar shumë artistë të njohur shqiptarë si [[Noizy]], [[Dhurata Dora]], [[Tayna]], [[Capital T]] dhe [[Ledri Vula]].
 
Gervalla ka aktruar në filmin shqiptar ''Zori'' së bashku me aktorët [[Çun Lajçi]], [[Lulzim Berisha]] dhe [[Sunaj Raça]].