Dallime mes rishikimeve të "Samir Gervalla"

171 bytes added ,  5 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[[File:Samir Gervalla.jpg|thumb|right|250px|Samir Gervalla]]
'''Samir Gervalla''' është personazh mediatik, biznesmen dhe aktor i herëpashershëm.<ref name="Albinfo">[https://www.albinfo.ch/me-ke-po-i-kalon-pushimet-granit-xhaka/ Me kë po i kalon pushimet Granit Xhaka?] Albinfo. 2015-06-23</ref> Ai është pronari i diskotekës Enjoy në [[Shtutgarti|Shtutgart]], ku kanë performuar shumë artistë të njohur shqiptarë, si [[Noizy]] dhe [[Dhurata Dora]]. Ai gjithashtu ka aktruar në filmin shqiptar ''Zori''.
 
==Karriera==
Samir Gervalla është figurë e njohur në industrinë e muzikës në Kosovë, i cili menaxhon dhe ka lidhje të ngushta me artistët dhe muzikantët kosovarë si [[Era Istrefi]], [[Ledri Vula]], [[Lumi B]], [[Noizy]], dhe me futbollistin profesionist shqiptaro-zviceran [[Granit Xhaka]], ndër të tjerë.<ref name="Albinfo"> Ai është pronari i diskotekës Enjoy në [[Shtutgarti|Shtutgart]], ku kanë performuar shumë artistë të njohur shqiptarë si [[Noizy]], [[Dhurata Dora]], [[Tayna]], [[Capital T]] dhe [[Ledri Vula]].
 
Gervalla ka aktruar në filmin shqiptar ''Zori'' së bashku me aktorët [[Çun Lajçi]], [[Lulzim Berisha]] dhe [[Sunaj Raça]].