Dallime mes rishikimeve të "Samir Gervalla"

203 bytes added ,  1 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
==Karriera==
Samir Gervalla është figurë e njohur në industrinë e muzikës në Kosovë, i cili menaxhon dhe ka lidhje të ngushta me artistët dhe muzikantët kosovarë si [[Era Istrefi]], [[Ledri Vula]], [[Lumi B]], [[Noizy]],<ref name="Botapress">[https://botapress.info/a-e-dini-kush-eshte-bossi-i-estrades-shqiptare/ A e dini kush është “bossi” i estradës shqiptare?] Botapress. 2018-11-03.</ref> dhe me futbollistin profesionist shqiptaro-zviceran [[Granit Xhaka]], ndër të tjerë.<ref name="Albinfo"/> Ai është pronari i diskotekës Enjoy në [[Shtutgarti|Shtutgart]], ku kanë performuar shumë artistë të njohur shqiptarë si [[Noizy]], [[Dhurata Dora]], [[Tayna]], [[Capital T]] dhe [[Ledri Vula]].<ref name="Botasot"/><ref name="Ballkani"/>
 
Gervalla ka aktruar në filmin shqiptar ''Zori'' së bashku me aktorët [[Çun Lajçi]], [[Lulzim Berisha]] dhe [[Sunaj Raça]].<ref name="Botasot"/>
 
Gervalla është entuziast i [[Automobili|automobilëve]] sportivë dhe posedon një koleksion të madh të tyre, si [[Lamborghini]] Aventador dhe [[Ferrari]], të cilët shpesh shfaqen në spotet muzikore të artistëve kosovarë.<ref name="Botapress"/>
 
==Referencat==