Dallime mes rishikimeve të "Samir Gervalla"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
[[File:Samir Gervalla.jpg|thumb|right|250px|Samir Gervalla]]
'''Samir Gervalla''' është personazh mediatik, biznesmen dhe [[aktor]] i herëpashershëm kosovaro-gjerman.<ref name="Albinfo">[https://www.albinfo.ch/me-ke-po-i-kalon-pushimet-granit-xhaka/ Me kë po i kalon pushimet Granit Xhaka?] Albinfo. 2015-06-23</ref><ref name="Botasot">[https://www.botasot.info/mediale-vip/316624/zori-ben-bashke-noizyn-gold-ag-meden-kallashin-video “Zori” bën bashkë Noizyn, Gold Ag, Medën, Kallashin...(Video)]. [[Bota Sot]]. 2014-07-27</ref> Ai është pronari i diskotekës Enjoy në [[Shtutgarti|Shtutgart]], ku kanë performuar shumë artistë të njohur shqiptarë, si [[Noizy]] dhe [[Dhurata Dora]].<ref name="Ballkani">[https://ballkani.info/dhurata-dora-me-super-performance-ne-stuttgart-gati-dueti-me-noizyn-per-nje-hit-te-ri-veror/ Dhurata Dora me super performancë në Stuttgart, gati dueti me Noizyn për një hit të ri veror?] Ballkani. 2019-05-01.</ref> Ai gjithashtu ka aktruar në filmin shqiptar ''Zori''.<ref name="Botasot"/>
 
==Karriera==