Dallime mes rishikimeve të "Samir Gervalla"

v
v (Aeternus zhvendosi faqen Përdoruesi:Aeternus/Samir Gervalla tek Samir Gervalla)
 
==Karriera==
Samir Gervalla është figurë e njohurrëndësishme në industrinë e muzikës në Kosovë, i cili menaxhon dhe ka lidhje të ngushta me artistët dhe muzikantët kosovarë si [[Era Istrefi]], [[Ledri Vula]], [[Lumi B]], [[Noizy]],<ref name="Botapress">[https://botapress.info/a-e-dini-kush-eshte-bossi-i-estrades-shqiptare/ A e dini kush është “bossi” i estradës shqiptare?] Botapress. 2018-11-03.</ref><ref name="Arbresh">[http://www.arbresh.info/showbiz/ja-kush-eshte-bossi-i-estrades-shqiptare-foto/ Ja kush është “bossi” i estradës shqiptare (FOTO)]. Arbresh. 2017-03-07.</ref> dhe me futbollistin profesionist shqiptaro-zviceran [[Granit Xhaka]], ndër të tjerë.<ref name="Albinfo"/><ref name="Mapo">[https://gazetamapo.al/ja-ku-po-i-kalon-pushimet-granit-xhaka/ Ja ku po i kalon pushimet Granit Xhaka]. [[MAPO (media)|MAPO]]. 2015-06-23.</ref> Ai është pronari i diskotekës Enjoy në [[Shtutgarti|Shtutgart]], ku kanë performuar shumë artistë të njohur shqiptarë si [[Noizy]], [[Dhurata Dora]], [[Tayna]], [[Capital T]] dhe [[Ledri Vula]].<ref name="Botasot"/><ref name="Ballkani"/><ref name="Telegrafi">[https://telegrafi.com/capital-t-dhe-ledri-ne-bashkepunim/ Capital T dhe Ledri në bashkëpunim?] [[Telegrafi.com|Telegrafi]]. 2019-03-03.</ref><ref name="Virtualnights">[https://www.virtualnights.com/stuttgart/event/enjoy.4252414 ENJOY - Penthouse] Virtual Nights (në gjermanisht).</ref>
 
Gervalla ka aktruar në filmin shqiptar ''Zori'' së bashku me aktorët [[Çun Lajçi]], [[Lulzim Berisha]] dhe [[Sunaj Raça]].<ref name="Botasot"/>