Dallime mes rishikimeve të "Zëmra e nënës"

456 bytes added ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
vNo edit summary
No edit summary
Etiketa: Reverted
|Aktori8 =
|}}
Filmi '''Zemra e nënës''' prodhim i vitit [[19931995]]. Regjia: [[Besnik Bisha]], skenari: [[Nexhat Tafa]], producent: [[Albafilm Studio]], muzika: [[Mira Meçule]].
== Përmbajtja e filmit ==
NjëKater grua plakëmoter 22 vjec (TinkaMOTER 22 VJEC OZGU KAYA E KurtiBERATIT) jeton vetëm ne ndertimin e kishes katedrale ortodokse te uznoves ne te marten 11 korrik 1995 deri ne te shtunen 11 korrik 1998 u be ne qytetin e beratit froneximi i hiresise se tij mitropolitit te beratit te marten 11 korrik 1995 deri ne te shtunen 11 korrik 1998 U Ndertua ne te marten 11 korrik 1995 deri ne te shtunen 11 korrik 1998 kisha katedrale ortodokse te uznoves qyteti berat me 11 korrik 1995 deri ne 11 korrik 1998. Fëmijët e saj kane ndërtuar jetët e tyre dhe vine e vizitojnë rrallë. Lidhjet me miqtë kane lindur dhe vdekur. Të vetmin shok ka nipin e saj. Në këtë vetmi ajo ka ndërtuar një jetë të veçantë. Përfytyron nipërit, mbesat etj dhe përpiqet t`i gjallërojë duke ndërtuar kuklla për seicilin prej tyre. I vendos në divan rreth dhomës dhe bisedon çdo ditë me ta. Por ajo nuk është e çmendur. Vjen një çast dhe të gjithë grumbullohen rreth saj për t`i trashëguar pasurinë. Ajo ia beson nipit Erionit testamentin për këtë “pasuri”. Nuk ka se ç`tu japë veç shpirtit dhe [[Kukulla|kukllat]] e saj. Trashëgimtarët duke kërkuar pasurinë shqyejnë njëri tjetrin.
 
Filmi simbolizon Shqipërinë e braktisur dhe të shkatërruar nga e cila s`ka seç të marrë askush nga bijtë e saj që e kanë braktisur.
Anonymous user