Dallime mes rishikimeve të "Tom Doshi"

72 bytes added ,  2 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari Advanced mobile edit
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari Advanced mobile edit
| Partia = [[Partia Socialdemokrate e Shqipërisë|PSD]]<br/>[[Partia Socialiste e Shqipërisë|PS]] (2005-2015)
|website =
|Shkolla=Universiteti i Tetovës|Bashkëshortja=Xhovana Doshi|Fëmijë=4}}
}}
'''Tom Doshi''' (Shkodër më 06 qershor 1966). Është biznesmen dhe politikan shqiptar, deputet i Partisë Socialiste për tre legjislatura të njëpasnjëshme duke filluar nga viti 2005.<ref name=":2">[http://www.panorama.com.al/u-perjashtua-nga-grupi-i-ps-se-kush-eshte-tom-doshi-nje-nga-deputetet-me-te-pasur-te-kuvendit-te-shqiperise/ U përjashtua nga grupi i PS-së, kush është Tom Doshi, deputeti më i pasur i Kuvendit,] ([http://archive.is/z4Fro Arkivuar]) - Gazeta Panorama, 2 mars 2015
</ref><ref name=":3">[http://www.parlament.al/web/DOSHI_Tom_10741_1.php '''Doshi, Tom''', Jetëshkrimi në faqen zyrtare të Kuvendit], ([http://archive.is/vgNMO Arkivuar]) - Kontrolluar më 5 mars 2015</ref>