Dallime mes rishikimeve të "Syri"

2 bytes added ,  6 muaj më parë
→‎Problemet e shikimit: Shtova një ë që mungonte.
(Refuzoi 4 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 79.106.126.86, 79.106.136.240 dhe 79.106.126.148) dhe riktheu rishikimin 2120453 nga Men14)
Etiketa: Manual revert
(→‎Problemet e shikimit: Shtova një ë që mungonte.)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
 
== Problemet e shikimit ==
Kur syri është normal, ka aftësi për ta bërë grumgullimin e rrezeve të dritës në retinë dhe pastaj formohet fytyra e objektit të vërejtur. MirpoMirëpo, në disa raste te tjera, kur objekti i vërejtur nuk duket plotësisht i qarte, kemi te bejme me disa te meta te syrit. Te metat e syrit janë: miopia, hipermetropia, prezbiopia, astigmatizmi dhe daltonismi.
 
==== Miopia ====
Anonymous user