Dallime mes rishikimeve të "Muzika"

42 bytes removed ,  1 vit më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 93.159.197.217) dhe riktheu rishikimin 2167086 nga Aeternus
(Rregullova disa gabine dhe shtova info)
Etiketat: Reverted Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 93.159.197.217) dhe riktheu rishikimin 2167086 nga Aeternus)
Etiketa: Manual revert
 
'''Muzika''' është [[arti]] i shprehjes së ndjenjave dhe mendimeve me anë të tingujve. Elementet kryesore të muzikës janë toni (ku përfshihet: melodia dhe harmonia), ritmi (bashkë me konceptet e afërta që janë tempo, metri dhe artikulimi), dinamika, si dhe kualiteti zënor.muzika esht shume kottt sub sulm nga seldi
 
== Shiko edhe==