Dallime mes rishikimeve të "Sperma"

43 bytes added ,  8 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga Arjanit Pronaj) dhe riktheu rishikimin 1327207 nga Addbot)
Etiketa: Manual revert
Etiketat: Reverted Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Lëngu që prodhojnë gjendrat gjinore të mashkullit dhe që përmban mijëra njësitë e imëta të trashëgimisë, gjenet; farë.
Sperma ben kalamaj dhe pastaj i braktis .
 
Hormoni ëstrogjen mblidhet pranë herdheve duke luajtur një rol të rëndësishëm në pjekjen e spermës. Pra prej tij varet pjellshmëria e farës së mashkullit. Një rritje me më shumë se një gradë e temperaturës mund të ulë prodhimin e spermës deri në 40 përqind. Në meshkujt që kanë përdorur një kompjuter në prehër për një orë - pra të ulur me këmbët e bashkuara me kompjuterin e vendosur mbi prehër - temperatura e testikulave është rritur me gati tre gradë.
7

edits