Dallime mes rishikimeve të "Elton Debreshi"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
(shtova foto)
vNo edit summary
== Arsimimi dhe puna në minierë ==
Elton Debreshi ka mbaruar arsimin fillor në shkollën “Ali Talja” në Bulqizë e më pas atë 9-vjeçar në shkollën “Asllan Keta” në Fushë-Bulqizë. Në vitin 2012 ai filloi punë si minator në [https://balfin.al/index.php/al/portofoli/industri-minerare/albchrome/miniera-e-bulqizes minierën e Bulqizës] në “Zonën D”. Nga viti 2014 deri në vitin 2019 ai punoi si minator në kompaninë Albchrome të Samir Manes, deri sa u pushua nga puna si pasojë e organizimit sindikal në [https://web.facebook.com/MinatoretSMBB Sindikatën e Minatorëve të Bashkuar të Bulqizës].
[[Skeda:Elton Debreshi, Albanian activist.jpg|parapamje|Elton Debreshi ne 2021shin]]
 
== Angazhimi sindikal ==