Dallime mes rishikimeve të "Industria"

12 bytes added ,  1 vit më parë
hej hje
[pending revision][pending revision]
v (Undid edits by 178.175.78.242 (talk) to last version by 185.173.204.157)
(hej hje)
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Industria është degë ekonomike,e cila merret me përpunimin dhe transformimin e lëndës së parë me prejardhje organike,inorganike dhe minerale në gjysëmfabrikate dhe prodhime finale qe i kushtohen konsumit të gjerë ose prodhimit të mëtutjeshëm.hej hej hej
 
== Përmbledhje ==
Anonymous user