Dallime mes rishikimeve të "Pediatria"

3 bytes removed ,  1 vit më parë
→‎Trajnimi i Pediatrave: Perkthva nje fjale
[Redaktim i kontrolluar][pending revision]
No edit summary
(→‎Trajnimi i Pediatrave: Perkthva nje fjale)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
Trajtimi i një fëmijë nuk është trajtuar si një i rritur miniaturë. Një ndryshim i madh në mes të fëmijëve dhe të rriturve është ilaçi që fëmijët janë të mitur dhe, në shumicën e juridiksioneve, nuk mund të marrë vendime për veten e tyre. Çështjet e kujdestarisë, intimitet, përgjegjësi ligjore dhe pëlqimin e informuar duhet gjithmonë të konsiderohet në çdo procedurë pediatrik. Në një kuptim, pediatër shpesh duhet të trajtojnë prindërit dhe nganjëherë, familja, në vend se vetëm të fëmijës. Adoleshentët janë në klasën e tyre ligjore, të drejtat që kanë të vendimeve të tyre të kujdesit shëndetësor në rrethana të caktuara vetëm ....
 
== Trajnimi i PediatriciansPediatrave ==
 
Trajnimi i pediatricians ndryshon në mënyrë të konsiderueshme në të gjithë botën.
Anonymous user