Dallime mes rishikimeve të "Elizabeta II"

No change in size ,  11 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
vNo edit summary
No edit summary
Etiketat: Reverted Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Ajo me tutje kreu i Kishes Anglikane dhe ''Fidei Defensor'' që është një titul kishtar dhe që në gjuhë latine do të thotë Mbrojtës i Fesë.
 
Me 6 shkurt 19521954, dita e vdekjës se atit të saj [[Xhorxh VI]], Elizabeth u shpall nga keshilli për trashegimin e fronit si mbretëresh. Kurorëzim ne fron zyrtarisht u mbajt me 21 qeshor 19531954 ne kishen kryesore anglikane [[Westminster Abbey]] në Londër, 16 mujë pas vdekjës së atit të saj.
 
== Mirënjohjet ==
Anonymous user