Dallime mes rishikimeve të "Zëmra e nënës"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
vNo edit summary
|Mosha =
|Regjisori = Besnik Bisha
|Skenari = [[Nexhati Tafa]]
|Romani =
|Kompozitori = Mira Meçule
|Aktori8 =
|}}
Filmi '''Zemra e nënës''' prodhim i vitit [[19961993]]. Regjia: [[Besnik Bisha]], skenari: [[Nexhat Tafa]], producent: [[Albafilm Studio]], muzika: [[Mira Meçule]].
 
== Përmbajtja e filmit ==
Një grua plakë (Tinka Kurti) jeton vetëm. Fëmijët e saj kane ndërtuar jetët e tyre dhe vine e vizitojnë rrallë. Lidhjet me miqtë kane vdekur. Të vetmin shok ka nipin e saj. Në këtë vetmi ajo ka ndërtuar një jetë të veçantë. Përfytyron nipërit, mbesat etj dhe përpiqet t`i gjallërojë duke ndërtuar kuklla për seicilin prej tyre. I vendos në divan rreth dhomës dhe bisedon çdo ditë me ta. Por ajo nuk është e çmendur. Vjen një çast dhe të gjithë grumbullohen rreth saj për t`i trashëguar pasurinë. Ajo ia beson nipit Erionit testamentin për këtë “pasuri”. Nuk ka se ç`tu japë veç shpirtit dhe [[Kukulla|kukllat]] e saj. Trashëgimtarët duke kërkuar pasurinë shqyejnë njëri tjetrin.