Dallime mes rishikimeve të "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz"

ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
No edit summary
{{Infobox Television
{{Box-Seria|
|TOtitulli = Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz
|FOTO=
|zhanri = Aksion <br/> Dramë
|PS=
|skenari = [[Raci Şaşmaz]] (1-123)<br/>[[Bahadır Özdener]] (1-)<br/>[[Berna Aruz]] (124-)
|TS=
|regjisori = [[Onur Tan]] (1-)<br/>[[Zübeyr Şaşmaz]] (140-)<br/>[[Baran Özçaylan]] (140-)
|TO= Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz
|aktori = [[Oktay Kaynarca]]<br/>[[Hüseyin Avni Danyal]]<br/>[[Yunus Emre Yıldırımer]]<br/>[[Ozan Akbaba]]
|SP= [[Turqi]]
|shteti = {{flagicon|TUR}} [[Turqia]]
|VP= 2015-
|gjuha = [[Gjuha turke|Turqisht]]
|Gja= 120 min
|sezoni = 6
|SE= 165
|episodi = 198
|GO= Turqisht
|lista_e_episodeve = Lista e episodave të Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz
|MUSIK=
|producenti = [[Raci Şaşmaz]] (1-123)<br/>[[atv (Türkiye)|atv]] (124-)
|SD=
|kompozitori = [[Ayşe Önder]] <br> [[Levent Güneş]]
|ID= Onur Tan
|vendndodhja = [[Stamboll]]
|GENRE= Aksion <br/> Mafia <br/> Politik
|kinematografia = Veysel Kılınç
|FRTV= 8 shtator 2015-duke vazhduar
|kohëzgjatja = 120 minuta
|IP=
|programi = [[atv (Turqi)|atv]]
|}}
|formata_e_audios = [[Tingull stereofonik|Stereo]]
|transmetimi_i_parë = 8 shtator 2015
|transmetimi_i_fundit = duke vazhduar
|}}
'''Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz''' është serial turk me skenar të Bahadır Özdener dhe Berna Aruz.
 
==Përmbajtja==
HizirHëzër CakirbeyliÇakërbejli është një njeri i pasur dhe i fuqishëm i cili hyn në botën e nëntokës pas vdekjes së vëllait të tij. Ai zotohet të revoltohet në drejtësi dhe prodhon armë për udhëheqësin mafia. Ai është njeri i besueshëm dhe asnjëherë nuk e tradhton vendin e tij e as njerëzit e tij me të cilët punon.
 
Ai njihet edhe nga qeveria. Qeveria mendon se asnjë nuk është më i mirë se ai i cili mund të kryej aktivitete të paligjshme. Kjo është sepse udhëheqësi i tanishëm mafia Unal ende vazhdon të shes armë tek armiqtë turk pa menduar për të ardhmen e vendit. Kështu që qeveria i propozon Hizirit që të bëhet udhëheqës i ri dhe të ndaloj shitjen e armëve tek armiqtë turk.
==Luajnë==
===Rolet kryesore===
* '''HızırHëzër ÇakırbeyliÇakërbejli''' ([[Oktay Kaynarca]]) (1-)
* '''Tufan Tezjyrek''' ([[Hüseyin Avni Danyal]])
* '''Boran''' ([[Mustafa Üstündağ (aktor)|Mustafa Üstündağ]]) (108-159)
* '''TufanIljas Çakērbejli''' ([[HüseyinOzan Avni DanyalAkbaba]]) (108-)
* '''İlyasAlparslan ÇakırbeyliÇakērbejli''' ([[OzanYunus AkbabaEmre Yıldırımer]]) (1-)
* '''Alparslan Çakırbeyli''' ([[Yunus Emre Yıldırımer]]) (2-)
* '''Ünal Kaplan''' ([[Tarık Ünlüoğlu]]) (1-139)
* '''Fahri''' ([[Kenan Çoban]]) (4-)
 
===Personazhe tjera===
* '''SercanOmyr GabarÇakërbejli''' ([[AyhanCeren EroğluBenderlioğlu]]) (138-139)
* '''AltanHëzër Ali Çakërbejli''' ([[MehmetYalçın ÇepiçHafızoğlu]]) (136-161)
* '''SerpilBehzat Façallë''' ([[DemetEmir IyiğünBenderlioğlu]]) (129-)
* '''RafetEmine AvcıFaçallë''' ([[ŞenerSevil SavaşAkı Saner]]) (124-)
* '''MineHatixhe Kalkandere''' ([[GözdeSevinç OkurKıranlı]]) (124-)
* '''ÖmürTemel FaçalıKalkandere (dhëndër)''' ([[CerenHakan BenderlioğluKarsak]]) (124-)
* '''BehzatShahin FaçalıAga''' ([[EmirTurgay BenderlioğluTanülkü]]) (122-)
* '''Haşmet Façalı Ishak''' ([[TurgutCaner TunçalpKurtaran]]) (122-)
* '''ÖzlemJaman Korkmaz''' ([[SelinEngin IşikBenli]]) (110-)
* '''TekinHamdi Korkmaz''' ([[TevfikMuhammed Erman KutluCangören]]) (108-)
* '''OrhanVolkan''' ([[BerkErdinç DemirgüneșGülener|Erdinç Gülener)]]) (108-147)
* '''KemalBahar Sinxhanllë''' ([[KadirPelin ErenceAkil]]) (108-151)
* '''Faruk''' ([[Mert Öğüt]]) (94-)
* '''Murat''' ([[Kadir Çiçek]]) (77-144)
* '''Zafer''' ([[Ömer Kurt]]) (67-)
* '''Hurşit Dere''' ([[Haydar Şişman]]) (72-163)
* '''Hızır Ali Çakırbeyli''' ([[Yalçın Hafızoğlu]]) (49-)
* '''Hayriye Çakırbeyli''' ([[Sabina Toziya]]) (1-)
* '''Enişte''' ([[Hakan Karsak]]) (1-)
* '''Özgür Solmaz''' ([[Nihan Taşyürek]]) (23-39, 90-139)
* '''Cemre Solmaz''' ([[Birgen Engin]]) (108-130)
* '''Emine İspirli''' ([[Sevil Akı Saner]]) (12-)
* '''Hatice''' ([[Sevinç Kıranlı]]) (1-)
* '''Şahin Ağa''' ([[Turgay Tanülkü]]) (4-)
* '''Murat İspirli''' ose '''Tipi''' ([[Savaş Özdemir]]) (1-)
 
==Transmetimi==
| Sezoni i katërt || E martë 20:00 || 25 shtator 2018 || 28 maj 2018 || 32 || [[ATV (Turqi)|atv]]
|-
| Sezoni i pestë || E martë 20.00 || 24 shtator 2019 || 28 prill 2020 || 26 || [[atv (TürkiyeTurqi)|atv]]
|-
| Sezoni i gjashtë || E martë 20.00 || 6 tetor 2020 || 15 qershor || 33 || [[atv (Turqi)|atv]]
|}