Dallime mes rishikimeve të "Rrjeti yll"

59 bytes added ,  14 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Lidhja yll u zhvendos tek Rrjeti yll)
[[LidhjaRrjeti]] [[ylli|yll]] është një lidhjerrjet ei elementeveformuar nga mjete të ndryshme kompjuterike komunikuese të cilat janë të lidhura në formën e yllit dhe është lidhja e tretë e mundëshme e elementeve, një kombinim i lidhjes paralele dhe asaj serike.
 
==Rrjeti komjuterik==