Dallime mes rishikimeve të "Galieni"

257 bytes removed ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
vNo edit summary
No edit summary
 
== Citimet ==
{{Reflist|2}}
 
== Referencat ==
* [http://www.roman-emperors.org/gallval.htm "Valerian dhe Gallienus"], në ''De Imperatoribus Romanis'' .
* [http://www.catbikes.ch/coinstuff/coins-ric.htm Shkarkoni një listë Excel të të gjitha monedhave prej bronzi dhe kartëmonedhe Gallienus përfshirë. monedhat e grumbulluara jo në RIC etj.]
 
[[Kategoria:Lindje – Vitet 210]]
[[Kategoria:Bijtë e perandorëve Romakë]]
[[Kategoria:Viti i lindjes i pasigurt]]
[[Kategoria:Perandorët romakë të vrarë]]
[[Kategoria:Licinii]]
[[Kategoria:Konsujt perandorak romakë]]
[[Kategoria:Arkonët eponimë]]
[[Kategoria:Egnatii]]
[[Kategoria:Perandorët e hyjnizuar Romakë]]
[[Kategoria:Kriza e Shekullit të Tretë]]
[[Kategoria:Perandorët Romakë të shekullit të 3-të]]
[[Kategoria:Monarkët e vrarë të shekullit të 3-të]]
[[Kategoria:268 vdekje]]