Dallime mes rishikimeve të "Laura Pausini"

No change in size ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][pending revision]
v (U kthye versioni 2104910 i bërë nga 78.180.30.245 (diskutimet))
Etiketa: Undo
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
[[Skeda:LauraPausini.jpg|thumb|right|Laura Pausini]]
'''Laura Pausini''' ka lindur me [[1612 majMaj]] [[1974]], është këngëtare [[itali]]ane e muzikës pop, dhe është e njohur në nivel të [[Evropa|Evropës]], [[Amerika|Amerikës]] Latine, Lindjes së Mesme, etj. Pausini është e njohur për zërin e fuqishëm që ka, për baladat dhe këngët e shumta të dashurisë.
 
Ajo flet shumë mirë disa [[Gjuha|gjuhë]] dhe ka regjistruar këngë në [[Gjuha italiane|italisht]], [[spanjisht]] dhe [[anglisht]]. Por gjithashtu ka regjistruar disa këngë në [[Portugalishtja|portugalisht]], një gjuhë që ajo ka shumë njohuri, dhe [[shqip]], por që nuk e flet tamam.
Anonymous user