Ndryshimi mes inspektimeve të "Adware"

1 byte removed ,  13 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Faqe e re: '''Vegla informatike propaganduese''' apo '''Adware''' (emërtimi i krijuar nga fjalët ang. advertising, (reklamë) dhe software), që përdoret për të t...)
 
v
Kufiri në mes të veglave të tilla të futura, me shtesa dhe të veglave spiunuese ([[spyware]]) është vështirë të dallohet nga përdoruesi i zakonshëm. Disa financues të reklamave të këtyre programeve shërbehen me pakë të dhëna mbi përdoruesin mirëpo vetë ekzistenca e të dhënave të lidhura lë të vihet në konkluzione për veti të përdoruesit dhe për këtë arsye bien në kundërshtim me mbrojtjen e të dhënave personale.
 
[[Category:InternetiInternet]]
{{interneti}}
[[ar:Adware]]